Roman Badeński

Zwycięzca wielu konkursów bluesowych i jazzowych wraz z zespołami The Moongang, Debesters i Willie Mae Unit. Laureat konkursu harmonijki na Międzynarodowym Festiwalu Harmonijki Ustnej Harmonica Bridge Bydgoszcz-Toruń 2006. Od tego czasu regularnie w czołówce ankiety Blues Top pisma „Twój Blues” w kategorii Harmonijka Roku.
Nagrania Romka Badeńskiego z grupą The Moongang trafiły na płyty prezentujące utwory czołowych polskich zespołów bluesowych „Antologia Polskiego Bluesa” cz. II („Świeża Krew”) i cz. III („Czarodzieje Harmonijki”) wydane pod patronatem radiowej Trójki. Jego ostatnia płyta „Pampa” nagrana wraz z zespołem Willie Mae Unit została uznana w ankiecie “Blues Top 2018” czytelników kwartalnika „Twój Blues” za płytę roku. Utwory z jego udziałem prezentowane były m.in. przez Wojciecha Manna w TVP2, Tomka Stroynowskiego w TVP Polonia oraz Jana Chojnackiego i Piotra Barona w radiowej Trójce. Endorser firmy Seydel produkującej harmonijki ustne.
Występował na większości festiwali bluesowych w Polsce, w tym trzykrotnie na dużej scenie Rawa Blues Festival (2009, 2011, 2019 r.). Koncertował również za granicą (Holandia, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Szwecja). Posługuje się techniką overbending (granie w 12 tonacjach na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej).
Nauczyciel gry na harmonijce ustnej na wielu warsztatach w Polsce i za granicą.
Występował z czołówką polskiej sceny bluesowej i jazzowej. Na co dzień muzyk sesyjny oraz członek zespołów The Moongang i Willie Mae Unit.

Więcej informacji na:
www.badenski.pl
www.williemaeunit.com

Program warsztatów:
– podstawy – granie pojedynczego kanału
– sposoby budowania improwizacji
– doskonalenie obniżania dźwięków
– granie w pozycjach
– barwa i brzmienie
– efekty dźwiękowe
– podstawy technik „tongue blocking” oraz „overbending”
– blues od strony teorii
– elementy harmonii jazzowej
– wzmacniacze, mikrofony
– konserwacja i naprawa harmonijek
– tematy zaproponowane przez uczestników warsztatów